Hlad ze strachu z nasycení

14. listopadu 2011 v 0:28 | náhražka |  Co bych vám tak povykládala..
Mám hlad po vnitřním nepokoji. Dlouhodobé soužití s neustálým stresem a neúspěchy ve mně vypěstovalo nepěknou závislost, ze které se vždy vyvine nepříjemný pocit nicoty. Nicoty, která se stane vším a já v ní neumím rozlišovat to dobré a to špatné.

Mám neutuchající nutnost pořád o něčem psát. Nevýhody téhle závislosti spočívají v tom, že se nemůžu zastavit a tak někdy tlachám nesmysly. Jenže..
Nedokážu psát v klidu, myšlenky se mi honí hlavou jako paprsky rychlostí světla a ani jedna se nezachytí na jednom z milionů solárních panelů, které mám v hlavě. Snad jsem si tenhle myšlenkový defekt přivodila sama strachem o ztrátu jakékolik myšlenky. Snad k tomu přivedla má kdysi dětinská nadřazenost, jež mě nutila si myslet, že všechno, co se mi v hlavě honí, za něco stojí. Snad za něco výjimečného. Snad za tím vším byl strach.
Chtěla bych, aby mou jedinou sobeckou vlastnosí bylo vědomí, že chtít nikdy nedosáhnout konce svých možností je moudré a je to tedy jediné správné řešení v pochopení smyslu života. Nerozumím lidem, kteří dokáží říct, že již v životě mají vše, co potřebují a prezentují své štěstí jako alfu a omegu pro správné pochopení žití. Já se bojím konce a myšlenky, že už nebudu mít kam směrovat všechno, nad čím uvažuji, co se mi jen na moment promítne v paměti. Bojím se, že když najdu konec, nenajdu nic jiného, než jsem před sebou dlouho měla. Že když najdu vše, tak všechno skončí.

"Obávám se, že kdybych uskutečnil svůj sen, neměl bych už proč žít." Paulo Coelho

Myslíme, že víme vše a přitom nevíme nic. Nevím, co trápí mě víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bludickka bludickka | Web | 22. listopadu 2011 v 7:05 | Reagovat

zajímavá úvaha. nedávno jsem přemýšlela nad tím, jestli můj mozek, zvyklý na neustálý stres, v období klidu sám nevymýšlí depresivní myšlenky, protože je zvyklý tak přemýšlet. A to prázdno co zůstalo po odeznění problémů ho děsí a neumí si s tím nijak lépe poradit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama