Tedy, já bych se vyjádřila..

Bez energie - bez iluzí

3. října 2011 v 22:07 | malá náhražka
Život bez elektřiny by byl krásný.

Kdyby nebylo elektřiny, nebylo by nic, bez čeho se dnes neobejdeme. Tudíž, kdybychom to všechno ztratili a najednou neměli nic ('nic' totiž pro většinu populace znamená právě žití bez elektřiny), takže bychom neměli ani počítače, ani diskotéky, ani auta, ani světlo v noci, ani.. ani prostě nic, byl by to pro celý svět konec.
A možná právě to je potřeba. Chtělo by to udělat tlustou čáru za touhle érou komerce a propagace člověka jako stroje a vrátit se zpátky k přírodě, dělat rituály u ohně, zavést pohanství jako hlavní náboženství a žít pro to, co za to opravdu stojí.

Věřím tomu, že při zadávání tohohle tématu měl někdo za lubem a čekal, že někteří rádoby pisatelé (viz já) se vyjádří v souvislosti s životem bez elektřiny taky ke konci světa, který by elektřinu čekal, kdyby nastal.

Zrovna teď a tady není možné žít bez enegrií, nejsme stavění na rychlou změnu podmínek a asi bychom tady u nás všichni umřeli po týdnu bez teplé vody, ale i když vám to může připadat šílené, myslím, že to by byl právě jeden z těch stresujících okamžiků, které bych si dokázala užít. Jo, chtěla bych tu bezmoct, kterou máme vůči přírodě, tu změnu a potřebu přizpůsobit se zažít na vlastní kůži. Nechci být zaškatulkovaná v jediné době. Chci žít všemi směry.

Nemám ráda dobu, ve které žijem. Nechtěla bych žít v pravěku. To ne. Ale v době, kdy si lidi víc vážili všeho okolo sebe. A byli si vzácnější navzájem. Prostě to tu nemám ráda.
Kdyby nebylo elektrického světla, určitě by se všechno jevilo jasnější.
 
 

Reklama